12 грудня 2024 року в спеціальній загальноосвітній школі «Надія» м. Києва відбулася мега цікава зустріч з українським дитячим письменником, членом Національної спілки письменників України Сашком Дерманським. З величезним задоволенням вірші та розповіді про історії написання деяких книжок слухали як діти, так і дорослі.
«Причин організувати зустріч саме із Сашком Дерманським було багато, – розповідає Оксана Диба, вчителька англійської мови школи. – По-перше, він уже став класиком української дитячої літератури, видавши понад 40 своїх книжок. По-друге, мої діти, діти сусідів разом читали книжки, росли з ними і тому я мала бажання поділитись емоціями від спілкування та творів з колегами та учнями школи».
Книжки Сашка Дерманського ні з якими іншими не переплутаєш. "Король буків, або Таємниця Смарагдової Книги", "Мері", "Чудове Чудовисько", "Стонадцять халеп Остапа Квіточки", "Тю!- сказав їжачок", – назви книжок у яскравих та веселих обкладинках приваблюють і викликають бажання не лише погортати їх сторінки, а зануритися у захоплюючу подорож разом із кумедними героями.
Зустріч завершилася фотосесією та можливістю придбати книгу з автографом зіркового автора. Всі щиро дякували письменнику за радість спілкування, цікаві історії, гумор. Сашко Дерманський подарував школі книгу «Казкововий дивосвіт» шрифтом Брайля, створену і видану в рамках серії проєктів «Зірки на долонях», започаткованих відомим письменником України Володимиром Вакуленко, учасником Революції Гідності, волонтером, активістом та за участі Міжнародного проєкту «Дитяча українська казка ХХІ століття».
Пан Сашко готовий ще з нами зустрічатися й спілкуватися. Отже, сподіваємося, що на нас чекають нові цікаві зустрічі.
«Казкововий дивосвіт» шрифтом Брайля створено і видано в рамках серії проєктів «Зірки на долонях», започаткованих відомим письменником України Володимиром Вакуленко, учасником Революції Гідності, волонтером, активістом та Міжнародним проєктом «Дитяча українська казка ХХІ століття». Видання містить кольорові ілюстрації для читачів з важким порушенням зору, які здійснив український художник Олександр Гембік. Для незрячих читачів пропонуються рельєфно-крапкові ілюстрації, які можна відчути на дотик, адаптовані українською художницею Ольгою Разлом.
До книжки увійшли твори Еліни Заржицької, Ольги Репіної, Любові Швець, Дзвінки Дячок, Лесі Кічури, Інни Калини та Сашка Дерманського.